30/09/2007

Hetma na Żółkiewskiego, Kraków

Szymon (22)


Szymon zajmuje się fotografią i fashion designem. Jego ulubioną częścią ubioru są buty komunijne, które zaprojektował wraz ze swoją dziewczyną (duet Alexis & Pony). Inspiracje? "W tym miejscu należy postawić dużą kreskę" - kwituje Szymon. Muzycznie - Architecture in Helsinki, filmowo - Twin Peaks, literacko - "Kompleks Portnoya" Philipa Rotha. Według Szymona najbardziej warto odwiedzić Guerilla Store w Krakowie.
Pierwsze słowo, które przyszło mu do głowy? Misiek.

http://www.myspace.com/bubelshop

Foto/Ankieta: Patryk Deba

ul. Dominikańska, Kraków

Rysiek z Texasu (17)


"Ubrania to tylko ubrania, nie przywiązuję do nich dużej wagi" - oznajmia Rysiek. Używa własnej głowy podczas kreowania swojego wizerunku, jeśli nie może czegoś znaleźć, to sam to tworzy - jak spodnie, które ma na sobie. Jego zdaniem najlepsze miejsce w Krakowie to Kazimierz. Zgoda.
Pierwsze słowo, które przyszło mu do głowy? Fuck!

Foto/Ankieta: Patryk Deba

ul. Grodzka, Kraków

Adam (20)


Adam studiuje komparatystykę w Krakowie. Jego ulubioną częścią ubioru jest płaszcz, który widział już wiele pokoleń. Zainspirowany ciszą, Adam lubuje się w czytaniu "Oscara i Pani Róży" Erica-Emmanuela Schmitta oraz oglądaniu filmu "Angels in America". Ulubione miejsca na mapie krakowskiej? Miejsce, Kazimierz i ul. Estery. Pierwsze słowo, które przyszło mu do głowy? Miłość.

Foto/Ankieta: Patryk Deba

21/09/2007

Muzeum Narodowe

Marta (15)


Marta w uroczym płaszczu spieszyła się gdzieś. Jedynie powiedziała, że interesuje ją architektura wnętrz.

Foto/Ankieta: Matylda Tamborska

Chmielna

Daria (20)


Daria studiuje projektowanie ubioru w Warszawie. Ciuchy wyszukuje w niemieckich second-handach, szyje też sama, np. tę torebkę, którą ma ze sobą. Jej pasją jest muzyka - przede wszystkim norweski Kaizers Orchestra i !!! (CHK CHK CHK).

Foto/Ankieta: Matylda Tamborska

15/09/2007

Marszałkowska

Zuzia (19)


Bluzkę dostałam od cioci - kwituje Zuzia, która wręcz kwitnie na stołecznej ulicy. Kwestia jej stylu jest nam również racjonalnie przedstawiona - samo jakoś wszystko wychodzi. Film Jean-Pierre'a Jeunet "Amelie" należy do filmowych faworytów Zuzanny, a ze swojej biblioteczki poleci Ci "Nieznośną lekkość bytu" Kundery. Jej ulubionym miejscem na warszawskiej mapie jest Stary Mokotów. Pierwsze słowo, które przyszło jej do głowy było odpowiednie do warunków meteorologicznych - słońce.

Foto/Ankieta: Patryk Deba

Chmielna

Kasia & Sharif (24, 32)

W Warszawie chłodno i szaro - potwierdzają to pierwsze słowa, które przyszły naszym pozującym do głowy - 'Nic' i 'Cold'. Kasia i Sharif twierdzą, że wszystko co ich otacza stanowi dla nich inspirację. Kasi ulubioną częścią ubioru jest jej czapka, Sharif gustuje w płaszczu, który pożyczył od swojej koleżanki. Ich zdaniem, Pl. Zbawiciela jest najlepszym miejscem w Warszawie.

Foto/Ankieta: Patryk Deba

10/09/2007

Apel

Drogi Gościu -

Jeśli jesteś tutaj po raz pierwszy, to dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie.
Jeśli jesteś wierny/a Warsaw Streets już od jakiegoś czasu, to chciałybyśmy Ci podziękowac za wsparcie i pochwały przez ostatnie półtora roku.

Niestety, mamy przykrą nowinę - wyjeżdżamy na studia do Londynu, przez co Warsaw Streets zostaje zdany na Wasze dobre chęci i inicjatywę.

Projekt, który niegdyś był wyłącznie nasz, przekazujemy Wam, przekształcając go w tzw. "community project", w wolnym tłumaczeniu - projekt społeczny.
Naszym celem zawsze było promowanie kreatywności i indywidualności na stołecznych ulicach, dlatego jeśli masz chęc i pomysł, dołącz do nas i wesprzyj rozwój warszawskiej mody ulicznej i wspaniałych osobowości, które ją tworzą.

Potrzebujemy aspirujących fotografów i dziennikarzy o wrażliwym oku, którzy łatwo się nie poddają. Jeśli czujesz się na siłach, żeby nam pomóc, prosimy o kontakt.

Tymczasem, dziękujemy Wam jeszcze raz za współpracę i oglądanie naszej strony. Uprzedzamy, że nie opuszczamy Warsaw Streets, nadal będziemy pełnic nad nim pieczę, ale długie dystanse znacznie nam utrudniają bliższy kontakt z warszawskim społeczeństwem.

Pozdrawiamy -

Zo Ciechowska & Charla Sieradzka

warsawstreets@yahoo.com